Rugsėjis – naujų pradžių metas, kai vaikus auginantiems suaugusiesiems nejučia vis iškyla klausimai: ko išmokysime, ką atrasime ir kaip kartu su vaikais paaugsime per šiuos mokslo metus? Šioje augimo kelionėje didelis vaidmuo neišvengiamai tenka knygoms. Knygoms, padedančioms susipažinti su pasauliu, atrasti muziką, garsus, ugdyti pilietiškumą.
„Stebuklingo recepto, ką daryti, kad vaikai skaitytų, neturiu, tiesiog šventai tikiu: vaikai daro tai, ką darome mes, ir jeigu mamos ir tėčiai patys skaitys, knygas norės į rankas imti ir vaikai. Tikiuosi, šios rekomendacijos jums padės“, – teigia komunikacijos specialistė, Kristijono mama Dovilė Filmanavičiūtė.
Kviečiame susipažinti, kokias „Baltų lankų“ knygas šį rugsėjį ji rekomenduoja.
„Įgarsinta linksmoji ABC“
„Tai nereali mokymosi priemonė tada, kai reikia išmokti abėcėlę, ir tada, kai reikia išmokti tarti įvairius su raidėmis susijusius garsus“, – nuostabią garsinę knygą „Įgarsinta linksmoji ABC“ rekomenduoja D. Filmanavičiūtė. – Labai šmaikščiai ir įtraukiai sugalvoti žodžiai ir žodžių junginiai, susiję su skirtingomis raidėmis. Juos lydi juokingos melodijos, o kai kur net ir repas. Turbūt geriausias įrodymas, lakmuso popierėlis, kad knyga yra hitų hitas, – tai, kad penkiamečiai negali jos paleisti iš rankų ir nesustodami dainuoja mintinai.“
„Mažoji džyru džyru muzikėlė“
„Šiais metais „Baltos lankos“ turi geriausią naujieną mažiesiems puslapių plėšytojams: „Džyru džyru muzikėlė“ yra... kietais puslapiais. Jų neįmanoma suplėšyti, galėsite vartyti metų metus ir dar perleisti ateities kartoms“, – rekomenduodama atnaujintą „Džyru džyru muzikėlę“ sako D. Filmanavičiūtė.
„Džyru džyru muzikėlė. Dainelės apie žvėris, paukščius ir bites“
„Sužinosit daug apie gyvūnus, paukščius ir bites. Tuomet išmoksit senovinių lietuviškų motyvų, lavinsit tartį ir... tiesiog gerai leisit laiką!“ – garantuoja Dovilė, kartu su sūnumi išbandžiusi knygelę „Džyru džyru muzikėlė. Dainelės apie žvėris, paukščius ir bites“.
Aistė Smilgevičiūtė, Rokas Radzevičius „Mažųjų lopšinės“
„Kaip nuostabu, kad tu gali lovoj, apsikrovęs knygomis, vakare dainuoti lopšines ir apžiūrinėti nuostabaus grožio iliustracijas. Tai nuostabus būdas atrasti muzikinį ryšį su vaikais“, – garsinę knygelę „Mažųjų lopšinės“ rekomenduoja D. Filmanavičiūtė.
„Meškis Zujus dinozaurų parke“
„Šitos knygos skatina mus kartu su vaikais užsiimti įvairiausiais kūrybiškumo pratimais, nes čia viskas juda, čia viskas skraido, čia viskas sukasi!“ – meškio Zujaus serijos knygeles į rankas paėmusi džiaugsmo neslepia Dovilė.
„Nekutenk dinozauro!“
„Man atrodo, kad tai viena iš pirmųjų vaikų knygų, su trumpomis pertraukėlėmis vis iš knygų lentynos atkeliaujančių į lovą“, – apie garsinę knygelę su medžiagėlėmis „Nekutenk dinozauro!“ kalba D. Filmanavičiūtė.
Skiemenuota klasika
„Mano rankose yra ne kas kita, o nuostabusis „Ozo šalies burtininkas“, „Piteris Penas“ ir „Vėjas gluosniuose“. Be to, kad tai klasikinės pasakos, kiekviename puslapyje dar yra paslėpta ir užduotis, kurią, man atrodo, galima visai azartiškai skatinti savo vaikus atlikti ir taip dar labiau įsitraukti į skaitymo pasaulį“, – mokytis skaityti linksmai kviečia Dovilė.
„Tautiška giesmė. Lietuvos valstybės himnas“
„Kai jau ateina ta diena, kai norite savo mažiausiuosius išmokyti svarbiausios giesmės Lietuvoje, tam yra nereali priemonė – aš kalbu apie garsinę „Tautiškos giesmės“ knygelę. Tai čia, žinokit, chebryte, yra įrankis numeris vienas“, – garsinę knygelę „Tautiška giesmė“ giria D. Filmanavičiūtė. – Nuostabiai įgarsinta ir dar nuostabiau iliustruota. Mokantis tautiškos giesmės, mūsų himno, dar yra apie ką su vaikais pasikalbėti.“
Reda Puodžiukė „Žvaigždininkas“
„Man atrodo, kad su „Žvaigždininku“ ne tik vaikai lengviau supranta savo emocijas, bet ir tėvams truputėlį ramiau, kad vis dėlto meilė yra dalijama ir, kad ir kiek tų mažų tobuliausių žmonių pasaulyje į mūsų gyvenimą ateitų, mes tiesiog tampam didesnėmis širdimis“, – nuostabaus grožio Redos Puodžiukės knygą „Žvaigždininkas“ iš visos širdies rekomenduoja Dovilė.