Jūsų prekių krepšelis tuščias

Kviečiame susitikti Vilniaus knygų mugėje: svarbūs pokalbiai aktualiomis temomis

Kviečiame susitikti Vilniaus knygų mugėje: svarbūs pokalbiai aktualiomis temomis

Šių metų Vilniaus knygų mugėje lankytojus ir lankytojas kviečiame į renginius, skirtus naujoms ir svarbioms knygoms. Dėmesys kryps ir į laikmečio aktualijas atliepiančias knygas, ir į audioknygų kūrybinius užkulisius, ir į seksualumo kultūros sovietų Lietuvoje tyrimus. Jau nekalbant apie autografų dalybas ir „pop-up“ susitikimus su autoriais leidyklos stende.

 

Vasario 25 d., šeštadienį, tradiciškai mugėje tituluojamą pasimatymų diena, „Baltos lankos“ kvies net į keturis renginius.

 

13 val. 5.1 salėje – prof. Vytauto Landsbergio ir režisieriaus Sergejaus Loznicos knygos „Dialogas. Apie Lietuvą ir laisvę“ pristatymas. Susitikime dalyvaus abu autoriai ir knygos vertėjas, istorikas doc. dr. Nerijus Šepetys. Pokalbį moderuos istorikas, rašytojas doc. dr. Tomas Vaiseta.

 

Ši knyga – tai dviejų Rytų Europos intelektualų, lietuvio ir ukrainiečio, istorijos veikėjo ir stebėtojo, mačiusio mūsų valstybės politinį gyvenimą iš arti, bet kartu iš šono, susitikimas. Savitai kalbinamas režisieriaus Sergejaus Loznicos, prof. Vytautas Landsbergis pasakoja šalies istoriją nuo pirmų Sąjūdžio mitingų iki paskutinio Rusijos kario išvedimo 1993-iaisiais, kuri ir mūsų istorikų apmąstyta dar nedaug. Tai asmeniškas žvilgsnis ir kartu tikslus, intelektualus istorinių įvykių skerspjūvis, atliekamas žmogaus, tapusio vienu iš svarbiausių tos epochos herojų. Šį neįkainojamą liudijimą V. Landsbergis skaitytojams pateikia kaip savo politinį palikimą.

 

Renginys vyks lietuvių ir rusų kalbomis su sinchroniniu vertimu iš rusų kalbos.

 

14 val. 5.1 salėje vyks išskirtinis pokalbis apie po penkiolikos metų nauju (audio) formatu atgimusią didžiąją Vilniaus sagą – Kristinos Sabaliauskaitės romaną „Silva rerum“.

 

Apie tai, kokios istorijos lydėjo naujai atgimstančią knygą, kaip užgimė kūrybinis bendradarbiavimas, virtęs nuostabiu garso ir žodžio šokiu, kalbėsis menotyros mokslų daktarė, rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, kompozitorius Gediminas Gelgotas ir aktorius Darius Gumauskas. Pokalbį moderuos LRT „Klasika“ vadovas Julijus Grickevičius.

 

16 val. 5.2 salėje vyks istorikų Tomo Vaisetos ir Valdemaro Klumbio iliustruotos monografijos „Mažasis o: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ pristatymas. Susitikime dalyvaus abu knygos autoriai, o juos kalbins žurnalistė Kristina Tamelytė.

 

Istorikai asist. dr. Valdemaras Klumbys ir doc. dr. Tomas Vaiseta įžengė į teritoriją, kurioje lyg ir nieko neturėjo rasti – juk iki šiol vyrauja įsitikinimas, kad seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje tarsi neegzistavo. Tačiau remdamiesi spauda, dienoraščiais, atsiminimais, archyvais ir interviu jie skaitytojams ir skaitytojoms prieš akis atveria netikėtai įvairią ir dinamišką seksualumo kultūrą: tuometė spauda mėgaujasi publikuodama seksualizuotus moterų atvaizdus ir tik valdžiai susizgribus tai nevirsta kultūros revoliucija; atsiradus vaizdo grotuvams, piliečiai grupelėmis renkasi žiūrėti pornografijos; gydytojai auklėja vyrus, nesugebančius seksualiai patenkinti savo žmonų; apklausose trečdalis studentų prisipažįsta turėję seksualinių santykių tik iš smalsumo. 

 

O šeštadienį vakare, 20 val., Forume lauksime Ramūno Bogdano trilogijos „Ukrainos tridantis“ trečiojo romano „Dūris“ pristatyme.

 

Susitikime dalyvaus knygos autorius, politikos apžvalgininkas Ramūnas Bogdanas, „Blue / Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas, atsargos pulkininkas, Lietuvos kariuomenės Specialiųjų operacijų pajėgų įkūrėjas Saulius Guzevičius, o pokalbį moderuos žurnalistas Edmundas Jakilaitis.

 

Paskutinis trilogijos romanas „Dūris“ – lyg drobė, kurios kiekviena gija – tai paprastų ukrainiečių, nepavargstančių kovoti už laisvą tėvynę, istorija.

 

Paskutinėje trilogijos dalyje pasakojama apie Kijevo širdyje tebeverdančią kruviną Maidano revoliucijos kovą. Įširdusi minia reikalauja prezidento zeko galvos, o mūšių horizonte pamažu veriasi didžiojo brolio burna, ciniškai kvatodama ir siekdama praryti Ukrainos žemes. Nikas Fosa leidžiasi į nesaugų kelią išžvalgyti tiesos. Romanas „Dūris“ – lyg drobė, kurios kiekviena gija – tai paprastų ukrainiečių, nepavargstančių kovoti už laisvą tėvynę, istorija.

 

Paskutinę mugės dieną, sekmadienį, 15 val. Forumo erdvėje vyks pokalbis su nuostabių knygų vaikams kūrėjais iš Ukrainos Romana Romanyšyn ir Andrijumi Lesivu, knygos „Kaip Karas pakeitė Rondą“ autoriais. Rūta Elijošaitytė-Kaikarė kalbins juos apie tai, kaip gimsta literatūra svarbiomis temomis.

 

Beje, penktadienį, vasario 24 d., 17 val. leidyklos stende mugės lankytojus ir lankytojas kviesime į netradicinį dilemų „pop-up“ su dr. Nerijumi Mačiuliu ir Jūrate Cvilikiene, knygos „Dilema – ne problema“ autoriais.

 

Naujoje autorių knygoje pasakojama apie pirmuosius finansinius klausimus bei sprendimus, su kuriais susiduria savarankišką gyvenimą pradedantys jauni suaugėliai. Ji skirta visiems, norintiems ir norinčioms lengviau išspręsti dilemas, padidinti finansinių žinių bagažą ir susikurti stiprų pagrindą ateičiai.

 

Stende jie lauks jūsų klausimų, dalys patarimus ir prizus. Galėsite ne tik asmeniškai pabendrauti su ekspertais, bet ir balsuoti už dilemų dilemą, taip pat sukti laimės ratą ir ką nors laimėti!

 

AUTOGRAFŲ DALIJIMO LAIKAI „BALTŲ LANKŲ“ STENDE

 

02 23, ketvirtadienis

12 val. Kristina Sabaliauskaitė

 

02 24, penktadienis

15 val. Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv (Ukraina)

16 val. Kristina Sabaliauskaitė

 

02 25, šeštadienis

12 val. Alfredas Bumblauskas

13 val. Alfonsas Eidintas

14 val. Prof. Vytautas Landsbergis, Sergej Loznica

15 val. Kristina Sabaliauskaitė

17 val. Tomas Vaiseta, Valdemaras Klumbys

18 val. Alfredas Bumblauskas

19 val. Ramūnas Bogdanas

 

02 26, sekmadienis

12 val. Alfonsas Eidintas

15 val. Alfredas Bumblauskas

16 val. Romana Romanyšyn, Andrij Lesiv (Ukraina)

Palikite komentarą